آمار پخش پایگاه خبری شیعه ایران پل هوایی میدان جانبازان - پرسه در طاهرگوراب
چهارشنبه 21 فروردین‌ماه سال 1387

تقریباً دو سالیست که قرار بوده پل هوائی میدان جانبازان به اتمام برسد. امّا متأسفانه این پل برخلاف انتظار هنوز به مراحل پایانی نرسیده و هم اکنون باعث نابود کردن اقتصاد شهر رشت شده است. پل هوائی میدان جانبازان هر چند که ظاهراً در کمربندی شهر رشت قرار دارد، امّا به دو دلیل بسیار مهم و حیاتی است:

الف- این پل در مسیر جاده های اصلی لاهیجان و انزلی قرار دارد و بسیاری از اتومبیل هایی که از شهرستان های مختلف به رشت می آیند و می خواهند به شهرهای انزلی و لاهیجان و لنگرود و .... سفر کنند، باید از این طریق به مسیر خود ادامه دهند.

ب- در مقاله قبلی اشاره شد که قبرستان تازه آباد، در چند صد متری آن قرار دارد، که با این احتساب باید بگوییم که حداقل پنجشنبه ها بعد از ظهر در این منطقه ترافیک به اوج ود خواهد رسید.

با توجه به این مسائل و پل نیمه ساز این میدان و در حالیکه باید توجه داشته باشیم که اکنون بنزین سهمیه بندی شده است و قاعدتاً هر اتومبیل روزانه دارای میانگین سه لیتر است، آیا هیچ به این مسئله توجه شده است که رفت و برگشت یک اتومبیل با این حجم ترافیک در این میدان باعث خواهد شد که به میزان 2 تا 3 روز مصرف بنزین یک سواری بدون هیچ دلیل و توجیه اقتصادی به باد برود؟! در حال حاضر حتی بسیاری از تاکسی های درون شهری رشت، حاضر به جابجایی مسافر در این منطقه نیستند و بیشتر خودروهای شخصی اقدام به مسافرکشی در این منطقه می کنند. در حالیکه قرار بود پس از سهمیه بندی بنزین ناوگان حمل و نقل درون شهری بهبود یابد، امّا متأسفانه برخلاف انتظار که هیچ بهبود نیافته، بدین ترتیب بنزین سهمیه بندی اتومبیل ها نیز هدر خواهد رفت و به غیر از ضربه ی مهلک اقتصادی بر پیکره ی خانواده ها، به اقتصاد شهر رشت و به تبع آن کل کشور از آن نظر که این استان مسافران تابستانی فراوانی دارد ضرباتی غیر قابل جبران خواهد زد. لطفاً مسئولین شورای شهر و شهرداری رشت در این زمینه پاسخگو باشند!!!