آمار پخش پایگاه خبری شیعه ایران مردیم، اما بردیم ـ بازی برگشت مونده - پرسه در طاهرگوراب
جمعه 24 خرداد‌ماه سال 1387

بازی رفت فینال جام حذفی را دوشنبه پگاه گیلان در برابر استقلال تهران در ورزشگاه سردار جنگل با نتیجه یک بر صفر برد و در یک قدمی کسب جام حذفی قرار گرفت.

این پیروزی چنان شور و شعفی در میان جوانان و حتی بزرگسالان این شهر به راه انداخت که فقط دیدنی بود.

اکنون که این مطلب را می نویسم، فقط چند روز تا دیدار برگشت باقی مانده و از هم اکنون مسئولین و دست اندرکاران شهر رشت و تیم پگاه گیلان، تمام تلاش خود را بر این نهاده اند که به تیم پگاه گیلان کمک نمایند تا این تیم در این این یک دیدار باقیمانده بتواند به پیروزی برسد و اولین جام بزرگ کشوری خود را کسب نماید. ۱۵ اتوبوس از سوی مسئولین شهر برای شهروندان گیلانی در نظر گرفته شده و البته ناگفته نماند که طرفداران پرشور گیلانی نیز خود اقدام به حرکت اتوبوسها و اتومبیلهای شخصی نموده اند تا در این دیدار تیم گیلانی را تنها نگذارند.

آنچه مسلم است دیدار رفت این دو تیم اگرچه با نتیجه یک بر صفر به پایان رسید، اما پگاه گیلان توان آن را داشت که حداقل ۳ گل دیگر به تیم تهرانی بزند و تکلیف قهرمانی در همین رشت روشن نماید. هر چند که تیم استقلال نیز آن تیم قدر گذشته نیست و نتایج این تیم در لیگ گذشته و نیز بردهای خفیف و با پنالتی این تیم در مقابل حریفان نیز نشان از این سخن می دهد.

اکنون فرصت آن است که تیم پگاه با به دست آوردن مقام قهرمانی، ضمن معرفی شهر رشت به تمام آسیا و رونق این شهر، دل میلیونها طرفدار خود را نیز شاد کند که در گرما و سرما همیشه همراه پگاه بوده اند.

البته در این میان نباید فراموش کرد که طرفداران پر جوش و خروش گیلانی نیز باید مثل همیشه از این تیم حمایت نمایند تا قهرمانی را در تهران و در زمین حریف جشن بگیریم و اثبات کنیم که گیلانی و گیلان همیشه سربلند است.